Tebrikler PTT

Tebrikler PTT

PTT, 2012 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) giren adaylar arasından mühendis, mimar, avukat, gişe görevlisi, dağıtıcı ve tekniker unvanlı "İdari Hizmet Sözleşmeli Personel" alım ilanını bugün verdi.

Başvurular 21-25 Ekim arasında yapılacak.

2,332 Gişe Görevlisi İçin
*Atamalar doğrudan KPSS puanı başarı sırası ve tercihlere göre yapılacak olup, ayrıca sözlü sınav yapılmayacaktır.

*En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının ilanda belirtilen bölümlerinden mezun olmak ve KPSS P3 puanı en az 70 olanlar başvurabilecek.

*En fazla 20 tercih yapılacaktır.

*Yerleştirme sonuçlan 1 KASIM 2013 tarihinde PTT’nin internet adresinde ilan edilecektir.  

 
1,025 Dağıtıcı İçin
*Atamalar doğrudan KPSS puanı başarı sırası ve tercihlere göre yapılacak olup, ayrıca sözlü sınav yapılmayacaktır.

*En az iki yıllık eğitim veren yüksekokulların, ilanda belirtilen bölümlerinden mezun olmak.ve KPSS  P93 puanı en az 50 olanlar başvurabilecek.

*Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı olduğunu, erkeklerde en az 1.68 cm, bayanlarda en az 1.60 cm boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15'den fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

*En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

* En fazla 20 tercih yapılacaktır.

* Yerleştirme sonuçlan 1 KASIM 2013 tarihinde PTT’nin internet adresinde ilan edilecektir.  

 
YORUM: PTT’nin Gişe Görevlisi ve Dağıtıcı kadrolarına atamada sözlü sınav yapmaması başarılı bir uygulamadır.  PTT’yi  tebrik ediyorum. Puan sıralamasına göre alım yapmak adaletin göstergesidir. Diğer Bakanlık ve kurumlara örnek teşkil etmesini diliyorum. Ancak sözleşmeli atanacak 2,332 +1.025 kişi atandıktan sonra tekrardan Kasım Merkezi atamada başvuru yapacaklarsa çok büyük sıkıntılar olabilir. Kadrolu alıma başvuru hakları varsa bu atamaların Kasım Merkezi alımdan sonra yapılması daha mantıklı olacaktır. 
            
Zeki KARA
Eğitimci-Yazar

             

TümüDiğer Başlıklar